Wybielanie zębów – co warto wiedzieć?


Wybielanie zębów – co warto wiedzieć?

Wiele osób marzy o pięknym białym uśmiechu, który prezentują z ekranu gwiazdy. Już przy niewielkim wysiłku można zadbać o piękne białe zęby. Jak to zrobić?

Pasty wybielające

W drogeriach i aptekach można spokojnie kupić pasty o działaniu wybielającym. Zwykle ich działanie polega na wysokim czynniku ścieralności, czyli RDA. Przy niewielkich przebarwieniach pasty wybielające mogą pomóc w odzyskaniu pięknego uśmiechu, jednak warto pamiętać, że osoby cierpiące na nadwrażliwość zębów powinny takich past unikać. O najlepszą metodę wybielania zębów warto zapytać stomatologa. Dla zdrowia zębów nie testuj samodzielnie różnych „domowych” metod wybielania zębów, które mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym

Przed rozpoczęciem wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym trzeba pamiętać o tym, że wszystkie zęby powinny być wyleczone. Jeżeli więc stomatolog zauważy w twoich zębach jakieś ubytki, to w pierwszej kolejności należy je wyleczyć. Dopiero po tym będzie możliwe wybielanie zębów. Najczęściej stomatolodzy proponują pacjentom wybielanie zębów przy użyciu lampy, choć są osoby, dla których lepszym rozwiązaniem będzie metoda nakładkowa. Polega ona na noszeniu specjalnych nakładek z preparatem wybielającym.

Po wybielaniu zębów

Aby utrzymać efekt wybielenia zębów, należy pamiętać o zachowaniu tak zwanej białej diety, podobnie jak po skalingu i piaskowaniu. Polega ona na unikaniu wszystkich produktów, które mogą brudzić zęby, takich jak buraki czy borówki. Unikać należy także kawy czy mocnej herbaty. Jeżeli palisz papierosy, to jest to dobry moment na rzucenie palenia, które także w dużym stopniu przyczynia się do żółtawo-brązowego zabarwienia zębów.

Wybielenie zębów jest zabiegiem, który co pewien czas należy powtarzać. Aby biały uśmiech pozostał z nami jak najdłużej należy pamiętać zwłaszcza o codziennej higienie jamy ustnej, o której niestety wielu Polaków zapomina.


Joanna

Sprawdź również

Jaki fotel do biurka?
  • Joanna
  • 2019-08-15
Jaki fotel do biurka?
Modne sukienki na lato
  • Joanna
  • 2020-07-16
Modne sukienki na lato