Trądzik nie tylko w liceum – jak walczyć z cerą trądzikową osób dorosłych?


Trądzik nie tylko w liceum – jak walczyć z cerą trądzikową osób dorosłych?

Czasy szkoły podstawowej czy liceum masz już dawno za sobą, ale nadal zmagasz się z trądzikiem? To problem również osób dorosłych – wiemy, jak skutecznie walczyć z cerą trądzikową.

Co to jest trądzik?

Trądzik to stan zapalny skóry, występujący z powodu nadmiernego nagromadzenia się wydzieliny gruczołów łojowych i bakterii w mieszkach włosowych. Gdy mieszek zostaje zamknięty, tworzy się zaskórnik.

Trądzik u dorosłych wymaga specjalistycznego leczenia dermatologicznego. Znane są różne sposoby domowe, aby z nim walczyć, ale mogą one pełnić jedynie funkcję wspomagającą. Trądzik występujący u dorosłych wymaga jednak innego leczenia i zastosowania kosmetyków przeznaczonych dla osób dojrzałych.

Przyczyn wystąpienia trądziku jest wiele, m.in. stres, zanieczyszczenie powietrza, alergie pokarmowe, błędy w pielęgnacji skóry, palenie papierosów, alkohol, nieodpowiednia dieta (nadmiar produktów zawierających tłuszcz zwierzęcy), zaburzenia hormonalne (np. niski poziom estrogenów) itd.

Cera trądzikowa – problem również dorosłych

W okresie dojrzewania często występuje trądzik młodzieńczy – trudny do wyleczenia, irytujący, wymagający regularnej pielęgnacji rano i wieczorem. Jednak trądzik i cera ze skłonnościami do podrażnień coraz częściej dokuczają też osobom dorosłym.

Przyczyny mogą być różne – niewłaściwa dieta, zanieczyszczenie środowiska, typ cery itd. Warto zadbać o odpowiednią pielęgnację i wprowadzić program skutecznego leczenia – priorytetem jest nawilżający krem do cery trądzikowej dla dorosłych, odpoczynek oraz odpowiednio skomponowane menu. Poniżej więcej szczegółów.

Jaki krem do cery trądzikowej dla dorosłych warto wybrać?

Skóra trądzikowa jest niezwykle wrażliwa, dlatego też wybór odpowiedniego kremu do codziennego stosowania ma ogromne znaczenie w procesie leczenia. Nawilżający krem do skóry trądzikowej powinien powstać na bazie innowacyjnej formuły, aby skutecznie walczyć z typowymi objawami i wyeliminować niedoskonałości. Warto sięgnąć m.in. po Normaderm Vichy lub Iwostin Purritin.

Dobry krem pomoże zwalczyć uporczywe niedoskonałości, przebarwienia potrądzikowe, efekt poszarzałej skóry, a także zmniejszyć widoczność porów i wydzielanie sebum. Co więcej, zapewni optymalny poziom nawilżenia.

Poza likwidacją niedoskonałości skóra odzyska blask i promienność. Normaderm Vichy jest bogaty w składniki aktywne, m.in. kwas salicylowy + LHA zwalczające niedoskonałości, a technologia Air Licium™ + Phe Rezorcyna zapobiega przebarwieniom i błyszczeniu się skóry.

Leczenie wspomagane dietą

Proces leczenia warto też wspomóc odpowiednim sposobem odżywiania – należy walczyć z nadmiernym zakwaszeniem organizmu, unikać produktów z tłuszczami typu trans, czekolady, cukru, soli i ostrych przypraw, a wybierać produkty z pełnego przemiału i spożywać więcej warzyw i owoców.


Joanna

Sprawdź również