Tkaniny na sukienkę – szyjemy strój na specjalną okazję


Tkaniny na sukienkę – szyjemy strój na specjalną okazję

W sklepach z odzieżą damską znajdziemy szeroki wybór sukienek na każdą okazję. Występują w rozmaitych długościach, w wielu wzorach i kolorach. Niektóre mają luźny fason, inne dość mocno opinają sylwetkę. Część wyróżnia się prostym krojem, inne są rozkloszowane albo mocno falbaniaste. Niestety, mimo tak szerokiej oferty, część kobiet nie potrafi znaleźć w sklepie odpowiedniej dla siebie sukienki. Zadanie jest tym trudniejsze, im ważniejsza okazja do założenia sukienki.

Sukienki na specjalne okazje

Sukienki koktajlowe i suknie wieczorowe zdecydowanie nie są elementami garderoby, jakie kobiety noszą każdego dnia. Zakłada się je na wyjątkowe okazje, tym samym podkreślając charakter i wagę wydarzenia. Kompletna stylizacja składa się z eleganckiej sukienki, torebki (zwykle niewielkich rozmiarów), butów na wysokim obcasie, a w chłodniejsze dni także szala, bolerka, etoli albo marynarki. Całości dopełnia wieczorowy makijaż oraz dopracowana fryzura.

Suknia wieczorowa powinna podkreślać atuty sylwetki i tuszować ewentualne mankamenty. Możliwe jest to tylko wtedy, gdy zostanie dobrze dopasowana. W sklepie trudno jest znaleźć sukienkę skrojoną na miarę konkretnej osoby, dlatego wiele kobiet decyduje się na szycie kreacji. Jeżeli potrafi, może zrobić to samodzielnie, jeśli nie – korzysta z pomocy krawcowej. W takim wypadku kobieta decyduje o wszystkim, począwszy od wyboru tkaniny na sukienkę (szeroki wybór tkanin sukienkowych oferuje sklep Zubibo) , poprzez określenie jej fasonu i długości, skończywszy na ewentualnych zdobieniach. Suknia szyta na miarę będzie nie tylko całkowicie zgodna z upodobaniami modowymi danej osoby, ale także dobrze dopasowana do sylwetki, a przez to wygodna.

Najlepsze tkaniny na sukienkę wieczorową

W przypadku kreacji wieczorowych najlepiej sprawdzają się tkaniny uznawane za eleganckie. Dobrze, jeśli nie gniotą się nadmiernie, dzięki czemu sukienka zachowuje piękny wygląd przez cały wieczór, nawet jeśli w jego trakcie kobieta nie opuszcza parkietu. Doskonale sprawdzają się tkaniny połyskujące, pięknie mieniące się w świetle, ale także wszelkiego rodzaju przezroczystości, jak i materiały zdobione złotą nitką.

Tafta

Wśród najlepszych tkanin na sukienki koktajlowe i suknie wieczorowe wymienia się taftę. Jest to tkanina gęsta i dosyć sztywna, lekko szeleszcząca i mieniąca się przy poruszaniu. Efekt połysku potęguje oświetlenie charakterystyczne dla imprez odbywający się wieczorową porą. Taftę od wielu lat wykorzystuje się do szycia sukni balowych i ślubnych.

Inne tkaniny na sukienkę

Sukienka na specjalną okazję może powstać również z satyny. Jest to tkanina o trwałym połysku, pięknie okalająca sylwetkę. Niejako w opozycji do gładkich sukienek z satyny znajdują się suknie szyte z wzorzystych żakardów. Oczywiście tkaniny żakardowe mogą być również jednobarwne (adamaszek). Oprócz tego do modnych obecnie tkanin na sukienki zaliczamy welur, atłas, krepę, a także wszelkiego rodzaju koronki, szyfon oraz żorżetę.


Joanna

Sprawdź również

Rodzaje makijażu
  • Joanna
  • 2019-08-01
Rodzaje makijażu