Poprawa owalu twarzy bez operacji


Poprawa owalu twarzy bez operacji

Stopniowo opadający owal twarzy to jedna z najbardziej widocznych oznak starzenia, przez którą można wyglądać nawet kilkanaście lat starzej niż w rzeczywistości. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna zna sposoby na poprawę i modelowanie owalu twarzy – i to bez ingerencji chirurga.

Z tekstu dowiesz się:

  • jakie są przyczyny opadającego owalu twarzy,
  • na czym polega lifting bez skalpela Facetite,
  • czym jest zabieg Pelleve,
  • jakie efekty daje niechirurgiczny lifting Ulthera.

Opadanie owalu twarzy to oznaka starzenia, która mocno wpływa na ogólny wygląd – obwisłe, mało elastyczne, opadające tkanki sprawiają, że twarz może wyglądać nawet na kilka-kilkanaście lat starszą niż w rzeczywistości.

Opadający owal twarzy jest efektem zarówno naturalnych procesów starzenia, jak i zanikania tkanki tłuszczowej oraz rozluźniania włókien kolagenowych, także postępujących wraz z wiekiem. Na szczęście poprawa owalu twarzy, i to bez użycia skalpela, jest możliwa – pozwalają na to nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej dostępne w ofercie kliniki medycyny estetycznej ESTELL w Warszawie!

Modelowanie owalu twarzy – zabieg Facetite

Zabieg Facetite to niechirurgiczny lifting twarzy bardzo popularny wśród gwiazd. Poprzez niewielkie nacięcie skóry w okolicach ucha pod skórę wprowadza się niewielki aplikator emitujący fale radiowe. Podgrzewają one zarówno tkankę tłuszczową, jak i głębsze warstwy tkanki podskórnej i skórę. Podniesienie temperatury tkanek daje efekty w postaci ich obkurczenia, napięcia i liftingu. U pacjenta widać poprawę owalu twarzy, ujędrnienie skóry policzków, skroni i okolic oczu, wygładzenie zmarszczek i uniesienie kącików ust.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym – nie wiąże się z długim okresem rekonwalescencji. . Od razu po jego zakończeniu można wrócić do domu. Nowoczesna technologia kontroli temperatury sprawia, że nie ma ryzyka poparzenia skóry. Po zabiegu przez 3 dni i 7 nocy należy nosić specjalne opaski uciskowe, które przyspieszają gojenie. Pierwsze efekty są widoczne po miesiącu, a na ostateczne rezultaty należy poczekać ok. 6 miesięcy.

Lifting twarzy bez skalpela – zabieg Pelleve

Kolejny sposób na modelowanie owalu twarzy to zabieg Pelleve. Wykorzystywane w jego trakcie urządzenie emituje falę radiową o częstotliwości 4 Mhz – w chwili zetknięcia za skórą fala radiowa zaczyna wytwarzać ciepło (możliwe jest podgrzanie skóry nawet do 45°C), które z jednej strony stymuluje fibroblasty do zwiększonej produkcji kolagenu, a z drugiej – powoduje kurczenie się i napinanie już istniejących włókien. Lifting bez skalpela Pelleve daje efekty w postaci poprawy owalu twarzy, zniwelowania powierzchownych zmarszczek, ujędrnienia skóry podbródka i szyi, uniesienia opadających powiek i kącików ust.

Dla jak najlepszych efektów zabieg Pelleve najlepiej wykonać 3-4 razy w odstępach 4-6 tygodni. Jest bezpieczny i nieobarczony ryzykiem poważnych powikłań. Nie wymaga okresu rekonwalescencji, od razu po jego zakończeniu można wrócić do normalnych aktywności. Nieliczne są również przeciwwskazania do jego wykonywania – zaliczają się do nich m.in. ciąża i okres karmienia, przyjmowanie retinoidów i leków światłouczulających, świeża opalenizna czy niektóre choroby skóry.

Niechirurgiczny lifting Ulthera

Inny bardzo skuteczny sposób na modelowanie owalu twarzy to niechirurgiczny lifting Ulthera z wykorzystaniem właściwości ultradźwięków. Energia ultradźwięków koncentruje się na określonej głębokości skóry, wpływając na położone tam tkanki. Dzięki miejscowemu uwolnieniu energii następuje produkcja nowych włókien kolagenowych, skóra zostaje uniesiona i ujędrniona. Urządzenie wyposażone jest w głowicę USG, dzięki czemu niechirurgiczny lifting Ulthera należy do bezpiecznych i bardzo precyzyjnych.

Zabieg Ulthera nie wywołuje większych dolegliwości bólowych – pacjent odczuwa jedynie lekki dyskomfort. Pełne efekty widoczne są w okresie od 3 do 6 miesięcy, a utrzymują się minimum przez rok.


Joanna

Sprawdź również