Piekarnik Smeg – wybierz idealny piekarnik dla siebie!


Piekarnik Smeg – wybierz idealny piekarnik dla siebie!

Szeroka oferta piekarników na rynku AGD może przyprawić o zawrót głowy. Na co zwrócić uwagę i czym się kierować, by wybrać piekarnik, który nas w pełni usatysfakcjonuje i spełni swoje zadanie? Piekarnik Smeg to doskonałe rozwiązanie dla kuchni.

Jak wybrać piekarnik?

Piekarnik jak i pozostałe sprzęty kuchenne takie jak okapy kuchenne powinien się przede wszystkim komponować z przestrzenią. Może być zlicowany z frontem szafek, zamontowany pod blatem albo w słupku na wysokości wzroku. Powinien być dopasowany do stylu kuchni i praktyczny w obsłudze. Czy wybrać ten wykończony w stylu nowoczesnym (sterowanie sensoryczne, płaska powierzchnia, minimalizm w ozdobnikach), a może jednak w stylu retro (ozdobne pokrętła, wypukła powierzchnia, miedziane uchwyty)?

Funkcje pieczenia – przydatność kontra zbyteczny dodatek

Różnice użytkowania tkwią też w mniej zauważalnych szczegółach. Łatwość obsługi zapewni na przykład możliwość wyboru funkcji pieczenia. Włączenie grzałki grilla, grzałki dolnej i górnej, grzałki dolnej z obiegiem powietrza, grzałki grilla z obiegiem powietrza albo termoobiegu. Funkcja termoobiegu poprzez dodatkowy wentylator równomiernie rozprowadza temperaturę wewnątrz, co skutkuje równym wypieczeniem potrawy (lepszy smak) w krótszym czasie (oszczędność energii). Coraz więcej modeli ma też funkcję rozmrażania, rożna, pizzy albo pieczenia z termosondą, której szpikulec wbija się w mięso, a jego temperatura widoczna jest na wyświetlaczu.

Ilość dostępnych funkcji ułatwia dostosowanie pieczenia do wymagań danej potrawy. Ułatwia pracę zarówno wprawionym szefom kuchni, jak i początkującym amatorom domowych wypieków, dań krótko zapiekanych i długo pieczonych.

Niektóre modele są wyposażone w kolorowy wyświetlacz LCD, TFT EasyGuide. Mają też wbudowaną książkę kucharską z możliwością dopisania własnych przepisów. Można zatem skorzystać z gotowego programu spośród zaprogramowanych podpowiedzi lub stworzyć własny.

Piekarnik Smeg – łatwe czyszczenie, zaawansowana technologia

Łatwość czyszczenia, usuwania przypalonych resztek i tłuszczu szczególnie w przypadku często pieczonego mięsa jest ważnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę. Piekarniki Smeg są gotowe na każde wyzwanie. Zostały dopracowane w każdym szczególe, zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz.

Wyróżniamy cztery rodzaje czyszczenia zastosowane w różnych modelach piekarników:

  • Ręczne – łatwiejsze dzięki zastosowanym emaliom samoczyszczącym, czyli śliskim, gładkim powierzchniom emaliowanym, pozbawionym zagłębień, łatwym do czyszczenia.
  • Parowe – polegające na czyszczeniu wnętrza za pomocą wytworzenia pary zmiękczającej zanieczyszczenia. Piekarnik posiada wówczas specjalny program do czyszczenia i pojemnik na wodę.
  • Pyrolityczne – zanieczyszczenia zostają dosłownie wypalone poprzez bardzo wysoką temperaturę (do kilkuset stopni)
  • Katalityczne – polegające na utlenieniu zabrudzeń przez umieszczone na ściankach wewnątrz piekarnika wkłady, które absorbują m.in. tłuszcz.

Jeśli chcesz nadać swojej kuchni wyjątkowy charakter i stworzyć unikalną przestrzeń o zaawansowanej technologii, piekarnik Smeg to sprzęt godny uwagi. Smeg piekarniki są gwarancją dobrego stylu i najnowszych rozwiązań. Wyróżniają się z nietuzinkową formą, ciekawym designem, dużą gamą kolorów, zatem wybierane są często do odważnych aranżacji kuchennych. Jeśli podobają się nam modele piekarników z wyróżniającym się designem, który odbiega od standardowych linii wzorniczych, warto zwrócić uwagę na piekarnik Smeg. Ten sprzęt przyciąga uwagę każdym szczegółem, detalem wykończenia, pięknem wykonania. Nie bez przyczyny włoski producent jest wiodącą firmą oferującą na rynku małe i duże AGD.


Joanna

Sprawdź również