Perfumy dla nastoletnich dziewcząt i chłopców.


Perfumy dla nastoletnich dziewcząt i chłopców.

Bliskość dorosłości i wciąż często dziecięca naiwność oraz wrażliwość to najważniejsze cechy nastoletniości. Trudny i jakże ciekawy czas to pierwsze miłostki, rozczarowania, eksperymenty i szukanie własnej tożsamości często połączone z poszukiwaniem miejsca w grupie rówieśników. Bunt, marzenia i młodość to chęć podobania się oraz zauważenia przez niemal każdego. Ignorancja może być równie bolesna jak odrzucenie. W na pozór trudnym czasie i dziewczęta, i chłopcy szczególną uwagę zwracają na powierzchowność. Ubrania i fryzura mają nie tylko uatrakcyjniać wizerunek, ale też pokazywać osobność. Podobnie jesz z zapachami dla nastolatków obojga płci.

Zapachy dla dziewcząt

Dla wielu nastoletnich dziewcząt pierwszymi ulubionymi nutami zapachowymi są te kojarzące się z perfumami mamy, ulubionej cioci czy starszej siostry. Te nastolatki często decydują się na bardziej wyraziste nuty, jak piżmo, drzewo sandałowe czy imbir. O ile kompozycje dla dorosłych kobiet mogą wydawać się nastolatkom zbyt ciężkie, tyle złagodzenie mocnych nut kwiatową świeżością, kawą lub waniliową słodyczą tworzy przyjemną całość. Już nie dziewczęcą, ale jeszcze nie jest to zapach komponujący się z wieczorową suknią i wytwornym balem bądź spotkaniem biznesowym.

Te dziewczyny, które sporadycznie korzystały ze stricte damskich zapachów, przy wyborze pierwszych własnych perfum stawiają przede wszystkim na świeżość. Podstawa to owoce (szczególnie cytrusy, truskawka, poziomka, malina i porzeczka) połączone w zwiewną całość z nutami kwiatowymi (róża, jaśmin, lilia). Dopełnieniem aromatów schowanych we flakoniku będzie słodycz kokosu, karmelu bądź czekolady.

Zapachy dla chłopaków

Chłopcy zbliżający się do osiemnastych urodzin chętnie sięgają po wyraziste nuty, mające podkreślić ich męskość. Zapachy dla nastolatków nie są aż tak ciężkie jak dla dorosłych, lecz często je przypominają. Najchętniej wybierane kompozycje opierają się na nutach przyprawowych (rozmaryn, mięta, imbir czy pieprz) często połączonych z nieco słodką nutą lub z aromatem tabaki. Miłośnicy sportowej aktywności zaś decydują się na świeżość, którą gwarantują szałwia, kardamon i gałka muszkatołowa. Delikatne owoce w tle bywają lubiane.

Inspiracja kulturą masową

Poszukiwanie nastoletniej tożsamości to też szukanie wzorców, także idoli. Stąd i dziewczęta, i chłopaki dodają sobie pewności, kupując zapachy pozwalające utożsamiać się z gwiazdami muzyki, sportu czy kina. Istotna dla młodych jest też oprawa. Dlatego zapachy dla nastolatków powinny intrygować kolorystyką kartonu, doborem czcionki, kształtem flakonika czy nawet nazwą.

Perfumy dla nastoletnich dziewcząt i chłopców znajdziesz w sklepie https://perfumy.pl/.


Joanna

Sprawdź również

Ubierz się w zapach
  • Joanna
  • 2019-03-15
Ubierz się w zapach