Okna drewniano-aluminiowe – dla nowoczesnego i tradycyjnego budownictwa


Okna drewniano-aluminiowe – dla nowoczesnego i tradycyjnego budownictwa

Okna o konstrukcji drewniano-aluminiowej to atrakcyjna alternatywa dla innych rodzajów stolarki okiennej. To sprawdzony wybór zarówno dla nowoczesnego, jak i tradycyjnego budownictwa

Połączenie dwóch materiałów, czyli drewna oraz aluminium niesie ze sobą wiele zalet. Drewniany rdzeń i aluminiowa ramka z zewnątrz powodują, że okna drewniano-aluminiowe są jednocześnie bardzo trwałe, wytrzymałe, energooszczędne, a także łatwe w eksploatacji. Na uwagę zasługuje również atrakcyjny wygląd stolarki drewniano-aluminiowej, która doskonale komponuje się z różnymi budynkami – mieszkalnymi, użyteczności publicznej oraz z wieloma innymi obiektami.

Okna drewniano-aluminiowe dla budownictwa nowoczesnego

Bardzo często okna drewniano-aluminiowe kojarzone są z nowoczesnym budownictwem. Zewnętrzna ramka z aluminium w jednolitym kolorze, a także możliwość uzyskania bardzo dużych przeszkleń sprawiają, że to atrakcyjny wybór do różnych budynków w stylu nowoczesnym. Do budynków w tym stylu wybierane są głównie okna drewniano-aluminiowe o stonowanych kolorach – szarości, czerń, ale również w innych barwach z palety RAL. Możliwość uzyskania dużych przeszkleń o zróżnicowanych kształtach daje architektom niemalże nieograniczone możliwości w kreowaniu futurystycznie prezentujących się budynków.         

Okna drewniano-aluminiowe dla budownictwa tradycyjnego

Warto jednak wskazać, że okna drewniano-aluminiowe także dobrze prezentują się jako dodatek do tradycyjnych budynków. Stanowią świetną alternatywę dla drewnianej stolarki, która jest bardziej wymagająca w utrzymaniu, ponieważ jest narażona na czynniki pogodowe powodujące niszczenie drewna. Zastosowanie nakładki z aluminium przedłuża żywotność stolarki. Dodatkowo, okna drewniano-aluminiowe mogą przybierać różne kształty, dlatego można łatwo dopasować je do różnych obiektów – także do budynków zaskakujących różnorodnością i misternością detali architektonicznych, gdy konieczne jest zamówienie okien o wymiarach i kształtach, które nie znajdują się w standardowych ofertach.


Joanna

Sprawdź również