Odzież medyczna. Modna i funkcjonalna


Odzież medyczna. Modna i funkcjonalna

Strój medyczny jest niezwykle ważnym elementem wizerunku pracownika służby zdrowia. Noszą go nie tylko lekarze i pielęgniarki, ale również sekretarki i rejestratorki medyczne.

Oferta sklepu EXP Odzież Medyczna

EXP Odzież Medyczna oferuje szeroki wybór ubrań dla pracowników służby zdrowia. Stroje medyczne są nie tylko modne, ale też wygodne. Zostały wykonane z materiałów najwyższej jakości. Tkaniny pochodzą od sprawdzonych dostawców. W bogatej ofercie sklepu znajdziemy:

  • bluzy medyczne,
  • spodnie medyczne,
  • fartuchy medyczne,
  • komplety medyczne.

Ubrania medyczne proponowane przez EXP Odzież Medyczna dostępne są w różnych kolorach i fasonach. Występują w szerokiej rozmiarówce. Projektanci uwzględniają najnowsze trendy.

Trendy w modzie medycznej-dawniej i dziś

Jeszcze nie tak dawno klasyczne były białe stroje medyczne. Chociaż miały być symbolem czystości i sterylności, budziły strach u wielu pacjentów, zwłaszcza tych najmłodszych. Zwykle do białych uniformów zakładano masywne drewniaki. Na szczęście  coraz więcej szpitali, przychodni i klinik wybiera modną i kolorową odzież medyczną. Kolorowe uniformy budzą zaufanie u pacjentów. W ofercie możemy znaleźć zarówno ubrania medyczne w pastelowych, stonowanych, jak i w energetycznych czerwieniach i fuksjach,

Bardzo popularne są również niebieskie, zielone, żółte i granatowe uniformy. Niektóre przychodnie i kliniki decydują się również na szare lub fioletowe stroje.  Od pewnego czasu dużą popularnością cieszy się też pudrowy róż.

O czym warto pamiętać, wybierając kolor uniformu?

Coraz częściej placówki służby zdrowia wybierają modną i kolorową odzież medyczną. Szukając odpowiedniego koloru uniformu, zwróćmy uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim jasne odcienie zwracają szczególną uwagę na te partie ciała, które zakrywają. Ponadto ciemne kolory, w tym czarny i granatowy wyszczuplają sylwetkę i ukrywają jej niedoskonałości.

Granatowe, brązowe i bordowe stroje medyczne są niezwykle praktyczne. Nie widać na nich bardzo ewentualnych zabrudzeń. Warto dopasować kolor do specyfiki pracy. Jeśli pracujemy z dziećmi, zdecydujmy się na jasne i wesołe kolory.

Jeśli prowadzimy własną praktykę i szukamy idealnego uniformu, zwróćmy na koniec uwagę na to, jaki mamy typ urody. W sklepie EXP Odzież Medyczna znajdziemy stroje zarówno w ciepłych, jak i chłodnych odcieniach.

Jak wybrać uniform medyczny do sylwetki?

Wybierając ubrania medyczne, koniecznie zwróćmy uwagę na typ figury. Dzięki temu będziemy wyglądać bardzo atrakcyjnie. Wyróżniamy kilka podstawowych typów figur:

  • prostokąt: możemy nosić sukienki podkreślające talię, spodnie z wysokim stanem i bluzy z dekoltem w serek,
  • trójkąt: wybierzmy bluzy z dekoltem w łódkę i czarne lub granatowe spodnie z szerokimi nogawkami,
  • odwrócony trójkąt: warto nosić rozszerzane spódnice, spodnie w intensywnym kolorze, dekolt bluzy powinien wysmuklać i wydłużać sylwetkę,
  • koło: idealne będą sukienki o prostym kroju lub ciemne koszule i jaśniejsze spodnie,
  • klepsydra: zdecydujmy się na sukienki wcięte w talii lub połączmy kolorowe koszule z prostymi spodniami.

Kolorowa i modna odzież medyczna budzi sympatię i zaufanie pacjentów. Pamiętajmy, że poszczególne elementy garderoby muszą do siebie pasować. Niezwykle ważne są detale. Cała stylizacja powinna być spójna.


Joanna

Sprawdź również