Minimalizuj koszty utrzymania trawnika dzięki sztucznej trawie


Minimalizuj koszty utrzymania trawnika dzięki sztucznej trawie

Mówi się, że zieleń koi nerwy, a kontakt z naturą działa prozdrowotnie i przeciwdepresyjnie. Niestety, w naszym klimacie nie mamy możliwości cieszenia się całorocznym słońcem i roślinami czy zieloną trawą. Co zrobić, żeby nawet zimą mieć możliwość posiadania zielonej trawy w ogródku? Odpowiedź jest prosta – trawa z rolki od dystrybutora sztucznej trawy.

Sztuczna trawa z rolki – jej charakterystyka

Trawa z rolki dystrybutora sztucznej trawy to powierzchnia z włókien polietylenowych i polipropylenowych i różnych wysokościach i gęstościach. Od wyboru tych włókien będą zależały właściwości naszej trawy z rolki. Dystrybutor sztucznej trawy podpowiada, że trawa z rolki z włókien polietylenowych jest delikatniejsza i mniej chropowata, dzięki czemu będzie nadawała się na plac zabaw dla dzieci czy boiska piłkarskie. Ten rodzaj trawy dekoracyjnej jest także bardziej odporny na promieniowanie słoneczne i niskie temperatury od trawy z rolki z włókien polipropylenu.

Minimalizacja kosztów utrzymania – sztuczna trawa jako ekonomiczny wybór

W Polsce posiadanie ładnej, zadbanej i soczyście zielonej trawy naturalnej to nie lada wyzwanie. Pogoda w naszym kraju bywa niezwykle dynamiczna, więc zdarzają się i śniegi w kwietniu, jak i przymrozki w maju. Jednak oprócz czynników pogodowych, trawa wymaga dużych nakładów pracy, systematyczności oraz czasu. Niezależnie, czy masz niewielki ogródek przydomowy, czy większy trawnik przy firmie, musisz kupić jednakowe narzędzia i środki do jego pielęgnacji: kosiarkę, środki chemiczne, narzędzia ogrodnicze oraz doliczyć zużycie wody do podlewania. Jeśli nie masz czasu ani pieniędzy na regularne dbanie o prawdziwą trawę, nie musisz rezygnować z zieleni wokół siebie – dystrybutor sztucznej trawy z rolki poleca trawę dekoracyjną.

Zalety wyboru sztucznej trawy z rolki

 • oszczędność czasu i wysiłku – idealne dla osób nie lubiących prac w ogrodzie

 • możliwość układania sztucznej trawy w trudno dostępnych i zacienionych miejscach, jak i we wnętrzach budynków

 • przydatność przy estetycznej aranżacji wnętrz

 • ekologiczne rozwiązanie

 • łatwość i szybkość montażu sztucznej trawy

 • brak konieczności podlewania, koszenia, pielęgnacji

 • odporność na warunki atmosferyczne – wytrzymałość względem niskich i wysokich temperatur oraz dużego nasłonecznienia

 • łatwość w utrzymaniu czystości trawy z rolki: należy ją od czasu do czasu szczotkować, usuwać liście czy podsypać piasek

 • można układać sztuczną trawę z rolki w ubytkach trawy naturalnej

 • świetnie rozwiązanie dla miejsc użyteczności publicznej: boisk do piłki nożnej, siatkówki, placów zabaw, basenów

 • idealne rozwiązanie jako nowoczesne wykończenie wnętrz np. na siłowniach czy w hotelach

Układanie sztucznej trawy

Proces układania sztucznej trawy jest szybki i nieskomplikowany, jednak trzeba spełnić kilka warunków. Konieczne jest, aby wyrównać teren i pozbyć się roślin wraz z ukorzenieniem. Następnie należy nanieść warstwę piasku czy żwiru, aby wyrównać i utwardzić powierzchnię. Zaleca się również wyłożenie geowłókniny przy zakładaniu trawnika z trawy z rolki, aby zatrzymać przerastanie trawy naturalnej i rozłożyć równomierny nacisk. Po tych przygotowaniach można już zacząć układanie sztucznej trawy, która idealnie dopasowuje się do kształtów i zaokrągleń terenu. Dystrybutor sztucznej trawy oferuje trawę z rolki o szerokości 2 metrów, więc należy wymierzyć swój obszar i odpowiednio dociąć elementy. Należy również pamiętać, że trawę z rolki układamy zawsze w jednym kierunku.

Warto zapoznać się z pełną ofertą trawy z rolki dystrybutora sztucznej trawy na trawa-krajobrazowa.pl, wybrać swój model i cieszyć się wieczną zielenią już dziś.


Joanna

Sprawdź również