Maszyny do szycia – jak wybrać najlepszą?


Maszyny do szycia – jak wybrać najlepszą?

Przed zakupem maszyny warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, dzięki którym szycie stanie się prostsze i przyjemniejsze. W naszym artykule znajdziesz kilka istotnych wskazówek, które ułatwią ci wybór pierwszej maszyny zarówno do użytku domowego, jak i profesjonalnego!

Czujesz, że nadszedł najlepszy moment, aby zacząć zgłębiać tajniki szycia w praktyce? A może narzędzie do szycia służy ci do pracy, jednak czujesz, że czas najwyższy wymienić swój sprzęt na nowy model? Niezależnie od celu warto dobrze przemyśleć, jaką maszynę wybrać, aby służyła ci ona jak najlepiej. Obecnie dostępne na rynku maszyny do szycia to urządzenia posiadające wiele przydatnych funkcji, dzięki którym nawet osoby początkujące w prosty sposób stworzą prawdziwe krawieckie arcydzieło. Dowiedz się, na co należy zwrócić szczególną uwagę wybierając idealny sprzęt dla siebie oraz dlaczego wybór odpowiedniej maszyny jest tak istotny!

  1. Maszyna do szycia – w jaki sposób wybrać najlepszą?
  2. Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem?
  3. Ile kosztuje wysokiej jakości maszyna?

Maszyna do szycia – w jaki sposób wybrać najlepszą?

Maszyna dla początkujących

Nieskomplikowane w obsłudze maszyny będą pomocne zwłaszcza dla osób, które zapragnęły praktycznej nauki szycia. Obudowę niektórych podstawowych sprzętów zdobi obrazkowa instrukcja obsługi, która szczególnie pomocna jest dla osób początkujących. Jeżeli zaczynasz swoją przygodę z szyciem, wystarczy ci maszyna niewielkich rozmiarów. Warto jednak, byś postawił na urządzenie znanej marki – będziesz mieć pewność, że posłuży ci przez wiele lat. W jakie funkcje powinien być wyposażony dobry sprzęt dla początkujących?

  • wbudowane oświetlenie
  • automatyczne nawlekanie igły
  • regulacja szerokości, gęstości oraz długości ściegów
  • niewielka liczba ściegów
  • manualny obcinacz nici
  • płytka ściegowa, zawierająca podstawową podziałkę
  • regulacja prędkości

Regulacja docisku stopki i automatyczne nawlekanie igły

Duży wybór maszyn do szycia na rynku może wydawać się przytłaczający. Warto wiedzieć, że na początku wcale nie trzeba zaopatrywać się w najnowocześniejszy sprzęt, posiadający wiele wymyślnych funkcji. Osoby początkujące spokojnie mogą wybierać wśród prostych w obsłudze modeli wielu znanych marek, które wyposażone są w podstawowe funkcje, takie jak automatyczne nawlekanie igły, wysokie podnoszenie stopki czy chwytacz rotacyjny, informujący o zapętlonej w bębenku nitce, znacznie ułatwiające szycie. Na początek wystarczy niewielka liczba ściegów podstawowych, takich jak ścieg prosty oraz zygzak – opcja szycia będzie prosta i przyjemna.

Maszyna dla zaawansowanych

Funkcje w maszynie do użytku profesjonalnego powinny być już bardziej zaawansowane, niż w modelach przeznaczonych dla początkujących. Osoby pracujące na maszynie na codzień oczekują od sprzętu większej ilości przydatnych funkcji, takich jak przyszywanie guzika oraz obszywanie dziurki guzika, przyszywanie aplikacji. obrębianie tkaniny czy automatyczne wyłączenie po nawinięciu nitki na szpulę. Ponadto, dobry sprzęt powinien posiadać różnego rodzaju ściegi ozdobne i wbudowane oświetlenie, które jest nieocenione podczas precyzyjnego szycia. Rozmaite funkcje szycia, tak jak automatyczne nawlekanie igły, również wpływają na sprawny przebieg pracy profesjonalistów. Zawodowcy często mierzą się z zadaniami do których należą wszywanie gumy czy marszczenie tkanin – aby je usprawnić, warto by maszyna posiadała opcje, które znacznie ułatwią szycie problematycznych powierzchni.

Programowanie sekwencji wzorów ściegu

Jeżeli zajmujesz się szyciem zawodowo, możesz również zainwestować w elektroniczne maszyny do szycia wyposażone w ekran LCD. Na wyświetlaczu znajdziesz informacje dotyczące ustawień oraz doboru stopek do konkretnego ściegu. Parametry w tak nowoczesnym sprzęcie są ustawione fabrycznie, jednak można je modyfikować w odpowiedni sposób. Najlepsze urządzenia powinny być wyposażone w takie funkcje, jak:

  • oświetlenie led
  • zaprogramowanie sekwencji wzorów ściegu
  • opcja szycia w obu kierunkach (przód i tył)
  • regulacja naprężenia nici
  • automatyczne obrzucanie dziurki
  • automatyczne nawlekanie igły
  • możliwość zastosowania podwójnej igły

Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem?

  • Planując zakup na lata, nie warto oszczędzać. Nie oznacza to jednak, że musisz wydać fortunę niezależnie od tego, czy urządzenie to jest ci potrzebne do pracy, czy jedynie do domowego użytku;
  • Przed jej zakupem poznaj funkcje mniej oraz bardziej zaawansowanych modeli i postaraj się dokładnie określić, które funkcje będą dla ciebie naprawdę przydatne;
  • Na etapie poszukiwania idealnego urządzenia dla siebie, warto ułatwić sobie to zadanie odwiedzając sklep stacjonarny w Warszawie lub stronę Ultramaszyna.com, która w swoim asortymencie posiada zarówno maszyny domowe, jak i przemysłowe najwyższej jakości. Dodatkowo, możesz w prosty sposób porównać interesujące cię maszyny – aby skorzystać z opcji porównania konieczne jest jednak dodanie przynajmniej dwóch produktów. Dzięki tej funkcji w prosty sposób dokonasz właściwej selekcji.

Ile kosztuje wysokiej jakości maszyna?

Dobrą maszynę możesz kupić już za ok. 400zł – w tej cenie dostać można zazwyczaj podstawowe modele, idealne do domowego użytku. Mimo nieco ograniczonych funkcji jakie posiadają, są to sprzęty wysokiej jakości, które będą spełniać swoją rolę przez długi czas. Powyżej tej kwoty można znaleźć maszyny zawierające większą ilość dodatkowych funkcji. Najdroższe modele mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy – warto jednak mieć na uwadze, że najdroższą opcją są urządzenia komputerowe, z wyświetlaczem LED i całym szeregiem zaawansowanych opcji, przydatnych profesjonalnym krawcom.

Podsumowując – aby stać się posiadaczem dobrej jakości sprzętu, wcale nie musisz się wykosztować. Korzystając z oferty renomowanego sklepu będziesz mieć pewność co do wysokiej jakości zakupionego sprzętu, nawet jeżeli niewiele kosztował. Ponadto, w każdej chwili będziesz mógł zakupić potrzebne ci akcesoria niezbędne do szycia oraz skorzystać z porady obsługi sklepu, która z chęcią rozwieje wszelkie twoje wątpliwości, gdy podczas użytkowania maszyny napotkasz jakikolwiek problem.


Joanna

Dodaj komentarz

Sprawdź również