Lekarz online – jak to działa?


Lekarz online – jak to działa?

Dla osób, które nie mogą wychodzić z domu lub nie chcą tracić czasu na wielogodzinne stanie w kolejce do lekarza, skorzystanie z konsultacji online jest obecnie najlepszym rozwiązaniem.

  1. Dlaczego recepta online to najlepszy wybór?
  2. Kiedy warto skorzystać z lekarza online?
  3. Najpopularniejsze konsultacje lekarskie

Dzięki lekarzowi online można w krótkim czasie otrzymać receptę na leki, których nie da się zakupić w inny sposób. Dodatkowo cały proces związany z konsultacją oraz wydaniem e-recepty można przeprowadzić w sposób elektroniczny, a dokument uprawniający do wykupienia leków wysyłany jest na maila.

Dlaczego recepta online to najlepszy wybór?

Korzyści, jakie daje skonsultowanie problemu drogą elektroniczną to jednak nie tylko oszczędność czasu, który w innym wypadku należałoby przeznaczyć na dojazd do lekarza i czekanie w kolejce. Przede wszystkim pacjenci mają zagwarantowaną pełną prywatność. Dzięki temu nikt niepowołany nie dowie się o ich problemach ze zdrowiem. Chociaż lekarz online najczęściej wybierany jest do przeprowadzenia ogólnych konsultacji lub wypisania recepty na tabletki antykoncepcyjne, to specjaliści przyjmujący zgłoszenia drogą elektroniczną starają się pomóc w każdym problemie. Tego typu konsultacje to czasami jedyna możliwość na uzyskanie pomocy lekarskiej, szczególnie że z usługi można korzystać całą dobę przez siedem dni w tygodniu. Popularny lekarz online pomaga pacjentom również podczas świąt.

Kiedy warto skorzystać z lekarza online?

Osoby, które dotychczas nigdy nie korzystały z konsultacji medycznych przez internet, mogą początkowo nieufnie podchodzić do takiego rozwiązania. W praktyce jednak trudno o lepszą pomoc, jeżeli na przykład nie możesz umówić się na wizytę u swojego stałego lekarza lub znajdujesz się poza miejscem zamieszkania. Zdarzają się również sytuacje – czego przykładem może być konieczność szybkiego wykupienia „tabletki dzień po” – gdy liczy się każda godzina, dlatego lepiej skorzystać z szybkiej pomocy i od razu otrzymać wsparcie. Wówczas recepta online zostanie wysłana na podanego maila, a w celu jej realizacji można się udać do dowolnej apteki na terenie Polski.

recepta online

Możliwość załatwienia spraw u lekarza bez potrzeby opuszczania domu lub mieszkania to także idealne rozwiązanie w aktualnej sytuacji, gdy wiele osób stara się zminimalizować wyjścia z domu. Dzięki temu można ograniczyć kontakt z osobami postronnymi (personelem szpital i innymi pacjentami), co zmniejsza ryzyko zarażenia. Z takiej opcji powinny korzystać przede wszystkim osoby starsze, które są najbardziej narażone na różnego rodzaju wirusy.

Najpopularniejsze konsultacje lekarskie

Nowoczesna zdalna przychodnia kieruje swoją ofertę zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Konsultacji udzielają doświadczeni lekarze, którzy mają wieloletnią praktykę. Cena konsultacji to zaledwie 89 złotych i w razie potrzeby lekarz będzie mógł wystawić pacjentowi e-receptę. W przypadku ogólnych konsultacji lub konieczności przedłużenia recepty na tabletki antykoncepcyjne, czas realizacji wynosi około 3 godzin. Podobnie jest wtedy, gdy pacjent zamawia konsultację w celu uzyskania recepty na leki niezbędne do kontynuowania przewlekłej terapii. Jeżeli jednak ktoś zgłasza się z pilną sprawą, konsultacja może zostać zrealizowana w ciągu jednej godziny. Ma to miejsce między innymi wtedy, gdy kobieta potrzebuje wykupić tabletkę „dzień po”. Wówczas konsultacja przeprowadzana drogą elektroniczną pozwoli jej załatwić wszystkie formalności w ciągu kilkudziesięciu minut.

 


Joanna

Sprawdź również

Modne sukienki na lato
  • Joanna
  • 2020-07-16
Modne sukienki na lato