Koszule i spodnie w różnych stylizacjach


Koszule i spodnie w różnych stylizacjach

Zwykłe koszule męskie i standardowe spodnie nie wzbudzają żadnych emocji, bo wydaje się, że na ich podstawie nie da się stworzyć żadnych ciekawych stylizacji. To jednak tylko pozory. Wszystko bowiem zależy od umiejętności odpowiedniego łączenia elementów garderoby oraz porzucenia pewnych standardowych schematów. Elegancki, biznesowy look wcale nie wymaga wykrochmalonej koszuli, a spodnie męskie wcale nie muszą powalać ostro zaprasowanym kantem. Sprawdź, jak ubierać się ciekawie i z klasą.

Przez lata wszyscy byli przekonani, że męska elegancja równoznaczna jest z garniturem. Z garniturem, który jest niewygodny, krępuje ruchy, a wielu panom trudno w nim wytrzymać przez cały dzień. To właśnie ich potrzeby zostały dostrzeżone przez projektantów i już jakiś czas temu na pokazach mody zaprezentowano nowy styl zwany smart casual. To swoiste połączenie męskiej elegancji ze sportowymi lub codziennymi elementami garderoby, które panom przynosi tak wiele wytęsknionego komfortu i wygody. Ten styl ubierania zyskuje coraz więcej zwolenników, którzy dostrzegają w nim to, czego szukali przez wiele lat. Koszule męskie, t-shirty, kardigany, marynarki, modne pola oraz spodnie męskie o casualowym charakterze to wymarzone elementy garderoby, z których powstają stylizacje zarówno te codzienne, jak i te bardziej oficjalne.

Smart casual – jak i kiedy

Smart casual to z pewnością jeden z najmodniejszych męskich trendów modowych. Dużą popularność zyskał dlatego, że umiejętnie dobrana koszula i spodnie męskie mogą być wygodne i jednocześnie tak eleganckie, by nadawać się i do pracy i na większe okazje.

W takim stroju możesz pójść do biura, jeśli nie obowiązuje tam jakiś specjalny dress code. Wygodnie spędzisz za biurkiem nawet wiele godzin i z pewnością nie będziesz tak zmęczony, jak wówczas, gdy cały dzień męczyłeś się w sztywnym garniturze. Odpowiednio dobrana koszula męska i spodnie sprawią też, że będziesz świetnie wyglądał w czasie rodzinnych uroczystości, takich jak komunie czy chrzciny. Z pewnością zadasz szyku w czasie spotkań ze znajomymi, na randkach czy też w czasie wyjść do kina i teatru.

Smart casual – podstawy garderoby

Wielu osobom elegancki mężczyzna kojarzy się z koszulą, a więc i w stylu smart casual to ona jest podstawą większości stylizacji. Powinieneś mieć ich co najmniej kilka. Mogą być oczywiście te klasyczne, ale warto też postawić na koszule wykonane z bawełny lub lnu. Z pewnością sprawdzą się koszule jasne, w pastelowych kolorach, a potem warto uzupełnić stan posiadania o koszule w drobną kratę czy w subtelne prążki. Panowie, którzy lubią odważnie zestawienia, mogą zdecydować się na śmiałe, wielokolorowe printy, ale trzeba wówczas opanować do perfekcji sztukę łączenia kolorów.

Spodnie męskie w stylu casual nie przypominają tych tradycyjnych. Tu stawia się na wygodne chinosy, w których każdy może czuć się swobodnie. Chinosy świetnie komponują się z różnymi koszulami, ale trzeba pamiętać o jednej zasadzie. Smart casual nie lubi krawatów, a więc nie dopinamy ostatniego guzika pod szyją. Po prostu czujemy się swobodnie.

Trzecim, niezbędnym elementem tej umiarkowanej elegancji są sportowe marynarki. I choć są one półformalne, to zawsze muszą być dobrze skrojone i uszyte z nieco innych materiałów niż te tradycyjne. Na wiosnę i lato wybieraj te cieńsze, z bawełny lub lnu, a jesienią i zimą najlepiej sprawdzają się marynarki z wełny lub tweedu.

Co jeszcze…

Smart casual to nie tylko koszula męska. To także dobrej jakości, wygodny t-shirt lub nieustannie modne polo, a w chłodniejsze dni pod marynarki warto zakładać dopasowane swetry i golfy.  Marynarki zastępuje się często wygodnymi kardiganami, dającymi także wiele ciepła i komfortu.

Na koniec jeszcze słów kilka na temat butów. Styl smart casual to także wygodne obuwie. Doskonale sprawdzają się tu miękkie skórzane mokasyny, w których można „przechodzić” całe lato i to nawet nie zakładając skarpet. Jesienią i zimą warto postawić na fajne skórzane buty. Sprawdzą się świetnie zarówno oksfordy, derby, jak i brogsy.


Joanna

Sprawdź również