Jakie kurtki zimowe są najcieplejsze – 6 cech, na które warto zwrócić uwagę


Jakie kurtki zimowe są najcieplejsze – 6 cech, na które warto zwrócić uwagę

Najważniejszą cechą zimowej kurtki powinna być gwarancja komfortu termicznego. Nawet kiedy temperatura spadnie poniżej zera, ma nam być ciepło i przyjemnie. Na co powinnyśmy zwrócić uwagę, zanim kupimy kurtkę zimową?

Chociaż kurtek w sklepach jest dużo, wybór modelu, w którym będzie nam ciepło, nie jest prosty. Pomimo tego, że na pierwszy rzut oka wiele z nich wygląda na grube, niekoniecznie zapewnią komfort. Jest kilka cech kurtki pozwalających dość łatwo zweryfikować, czy to jest właśnie ten model, który nas w pełni usatysfakcjonuje i zimowe wyjścia przestaną kojarzyć się z przejmującym zimnem.

  1. Długość kurtki

Najcieplejsze kurtki zimowe z pewnością powinny być dłuższe. Trudno mówić o bardzo ciepłej kurtce, jeśli sięga ona bioder. Pomimo tego, że górne partie ciała chronimy, nogi są całe odkryte. Znacznie cieplej nam będzie w modelu, który ma długość na przykład do kolan. Kurtki zimowe na quiosque.pl obejmują wiele dłuższych propozycji, więc z pewnością znajdziemy kurtkę, która będzie ciepła i komfortowa.

  1. Wypełnienie

W przypadku kurtek zimowych pierwsze skrzypce gra wypełnienie. Jak już było wcześniej, niektóre kurtki wyglądają na bardzo ciepłe, a wcale takie nie są. Wynika to właśnie z rodzaju wypełnienia. Najsłabiej wypadają wypełnienia syntetyczne. Chociaż na pozór tworzywa jest wewnątrz kurtki dużo, niestety przy niższych temperaturach może być w niej chłodno. Z reguły kurtki tego typu są tańsze, ale oszczędność jest tylko pozorna. Jeśli chcemy, by nasze odzienie wierzchnie było wyjątkowo ciepłe, to skupiajmy się tylko na tych propozycjach, które mają wypełnienie naturalne. Do wyboru jest wypełnienie pierzem i puchem, przy czym to drugie ma lepsze właściwości termoizolacyjne.

  1. Wodoszczelny materiał wierzchni

O ile wypełnienie odpowiada za komfort cieplny, o tyle musimy pomyśleć  także o tym, by kurtka była wodoodporna. Odpowiedzialny za to jest materiał zewnętrznej warstwy kurtki. Jeśli puch przemoknie, w kurtce nie będzie szczególnie ciepło, a opady śniegu lub deszczu są w naszej strefie klimatycznej częste. Ponadto mokry puch staje się ciężki, a przez to cała kurtka zwiększa swoją wagę. Aby tego uniknąć, należy zwrócić uwagę na to, by zewnętrzna część była z takich materiałów, jak poliester lub poliamid. Często pojawiają się w połączeniu z bawełną.

  1. Kaptur

Następnym elementem, na który powinnyśmy spojrzeć, jest obecność kaptura. Zimą nosimy czapkę, ale kiedy wieje silny wiatr, lub temperatura jest bardzo niska, warto dodatkowo otulić się kapturem, a już szczególnie tym z futrzanym obszyciem. Będzie nam cieplej w szyję i w głowę, a pod kurtkę nie będzie przenikać zimne powietrze. Jeżeli na co dzień nie przepadamy za kapturami, możemy wybrać model, w którym jest możliwość jego odpięcia. Jednak w czasie z mrozów, nieraz go docenimy.

  1. Ściągacze przy rękawach

Kurtki, które posiadają ściągacze, znacznie lepiej chronią przed mroźnym powietrzem, jakie chce się dostać pod kurtkę z każdej strony, w tym także od strony rękawów. Ściągacze pozwolą lepiej zachować ciepło. Dokładnie takie samo zadanie spełnia wyższa stójka i ściągacze lub wiązania przy dolnym zakończeniu.

  1. Obecność podpinki

Niektóre kurtki, zwłaszcza te sportowe i z przeznaczeniem do aktywnej turystyki zimowej, posiadają podpinkę. Podpinka zapewni dodatkową porcję ciepła w mroźne dni, a kiedy temperatura jest nieco wyższa, w każdej chwili można ją odpiąć. Takiego rozwiązanie nie znajdziemy w elegantszych modelach, ale jeśli się z tym spotkamy, to z pewnością jest to warte uwagi.


Joanna

Dodaj komentarz

Sprawdź również