Jak wybrać folie przeciwsłoneczne?


Jak wybrać folie przeciwsłoneczne?

Folie okienne zewnętrzne są to folie refleksyjne, folia odbija podczerwone światło słoneczne, (światło odpowiedzialne za nagrzewanie się wnętrza) i część światła widzialnego. Oddziaływanie folii zewnętrznych jest skuteczniejsze aniżeli folii wewnętrznych ze względu na to, iż światło słoneczne ( w tymże ciepło) przekazywane jest na zewnątrz jeszcze przed dojściem do szyby.

Folie okienne przeciwsłoneczne wewnętrzne są to folie absorpcyjne. Zatrzymują one światło słoneczne, jakie jest wchłaniane poprzez szyby, natomiast potem oddają je na zewnątrz wnętrza.

Co to jest oraz jak funkcjonuje folia przeciwsłoneczna na okna?

Folie przeciwsłoneczne robi się przeważnie z poliestru, natomiast ich reguła funkcjonowania opiera się na przekazywaniu światła słonecznego. Mogą być umieszczane od wewnątrz, jak również na zewnątrz. Przy czym to drugie rozwiązanie jest znacznie bardziej skuteczne, ponieważ promienie słoneczne podlegają odbiciu nim jeszcze wejdą poprzez szybę. Folie przeciwsłoneczne są w rozmaitych stopniach przyciemnienia, owe zewnętrzne niejednokrotnie zapewniają rezultat lusterka weneckiego. Na rynku dostępne są także folie spektralno-selektywne, jakie nie zapewniają rezultatu zaciemnienia wnętrza.

Folie przeciwsłoneczne – reguła funkcjonowania

Podstawowym założeniem folii przeciwsłonecznych jest obniżka ilości ciepła przedostającego się do budynku poprzez okna. Folie przeciwsłoneczne zazwyczaj mają delikatną powierzchnię klejącą umożliwiającą odpowiednią czytelność i mikro-warstwę metaliczną proporcjonalnie rozprowadzającą folię, odbijającą światło słoneczne, co wywołuje dużą obniżkę odczuwalnego ciepła, natomiast tymże samym utrzymuje ciągłą przyjemną temperaturę pomieszczeń. Folia pomaga zmniejszać oślepianie słoneczne, straty wywołane poprzez światło ultrafioletowe, polepsza stylistykę domu oraz proponuje odmienny stan intymności we współzależności od dobranego artykułu.

Rola folii zapobiegająca stracie ciepła

Ponadto w czasie zimowym stanowią specjalną barierę termiczną zmniejszając stratę ciepła chociażby do 30%. W poszczególnych sytuacjach, przy nieprawidłowym wyborze okien, stanowią opcję dla zmiany kupionych przegród okiennych. Folie termoizolacyjne są w stanie zwiększyć skuteczność energetyczną pełnego domu, co ma istotne znaczenie w świetle nowych przepisów budowlanych.

Nokto.pl – najlepsze folie ochronne na okna.


Joanna

Sprawdź również