Jak wybrać buty na zimę?


Jak wybrać buty na zimę?

Właściwy dobór obuwia zimowego nie jest łatwym zadaniem, ponieważ musi ono spełniać mnóstwo wymagań, począwszy od funkcjonalności, odpowiedniej ochrony, aż po estetyczny wygląd. Ponadto powinny być również uniwersalne, tak by w ciekawy sposób łączyły się zarówno z pozostałą częścią garderoby, jak i stylem życia kobiety. Sytuacją najbardziej korzystną byłaby możliwość kupna takiej ilości butów, aby swobodnie tworzyć codzienne stylizacje, jednak nie ilość jest w tym przypadku najważniejsza, a jakość. Jak dobrze wybrać buty zimowe damskie?

Czym kierować się przy wyborze obuwia zimowego?

Na początek z pewnością warto zastanowić się, jakim budżetem dysponujemy oraz w jaki sposób i gdzie będzie używane. Jest to o tyle istotne, że choć można kupić tani model, który da namiastkę ochrony, to w większości przypadków kupno dobrych jakościowo butów na zimę, wiąże się ze sporym wydatkiem. Dlatego zaleca się, by określić ich przeznaczenie i tak dobrać model, by jak najlepiej spełniał swoją podstawową funkcję, a jednocześnie był na tyle uniwersalny, by swobodnie dał się łączyć z wieloma stylizacjami.

Warto postawić na obuwie zimowe damskie znanych i cenionych producentów, którzy szyją modele sprawdzone, cieszące się popularnością i dobrymi opiniami innych użytkowników. Nie mniej istotny jest również dobór odpowiedniego rozmiaru i długości wkładki, dlatego do mierzenia obuwia zimowego zaleca się założenie takiej skarpetki, jaka później będzie noszona na co dzień lub zdecydować się na rozmiar mniej dopasowany. Obuwie zimowe powinno być wykonane z porządnych, najlepiej naturalnych materiałów, które pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza, nie powodują nadmiernego pocenia się stopy, a jednocześnie gwarantują wygodę i ciepło.

Estetyka czy funkcjonalność?

Nie da się ukryć, że pierwszym kryterium podczas zakupu damskiego obuwia zimowego jest funkcjonalność, zwłaszcza w sytuacji, gdy ma to być model, który będzie służył w codziennej drodze do pracy, zakupy, czy po prostu w trakcie normalnej aktywności. Najlepiej, jeśli uda się znaleźć model łączący w sobie obie te cechy, a przy tym zapewniający skuteczną ochronę przed chłodem i wilgocią.

Atutem będzie również antypoślizgowa podeszwa gwarantująca stabilność podczas przemieszczania się po zabłoconych lub oblodzonych powierzchniach. Warto również postawić na możliwie najbardziej stonowany kolor. Doskonałym przykładem obuwia uniwersalnego są chociażby botki, niskie śniegowce, czy krótkie kozaki. Te modele fajnie sprawdzą się na co dzień. Natomiast jeśli poszukujemy obuwia bardziej eleganckiego, a jednocześnie zapewniającego właściwą ochronę, można zdecydować się na kozaki z długą cholewką, które pasują do bardziej formalnych stylizacji.


Joanna

Sprawdź również