Jak wybrać buty na ślub i wesele, żeby później nie żałować?


Jak wybrać buty na ślub i wesele, żeby później nie żałować?

Wybór obuwia ślubnego niemalże zawsze jest ogromnym wyzwaniem dla przyszłej panny młodej. Wymarzona para butów musi przecież pasować do sukienki i dodatków, a także umożliwić przetańczenie całej nocy z uśmiechem na twarzy. Jeśli nie chcesz dołączyć do grona kobiet, które żałowały wyboru butów na swój ślub, to koniecznie sprawdź kilka praktycznych wskazówek.

Postaw na wygodę

Obłędne szpilki na cieniutkim obcasie mogą przyspieszyć bicie serca niejednej przyszłej panny młodej, zwłaszcza jeśli chce sobie dodać kilka centymetrów czy też wysmuklić sylwetkę. Zanim jednak udasz się do kasy, pomyśl o spędzeniu całej nocy w wymarzonych butach. Wiele pań odwiedza Brilu.pl – sklep z butami, wśród których można znaleźć zapasową parę balerinek ślubnych lub czółenka na niższym obcasie.

Jednak nie tylko wysokość i stabilność obuwia ślubnego ma znaczenie. Dla własnego komfortu lepiej postawić na wygodny materiał, który nie będzie obcierał stopy i w pełni dopasuje się do jej kształtu. Materiał zewnętrzny niekoniecznie musi być wykonany ze skóry, ale wewnątrz powinna znajdować się wkładka z naturalnej skóry. Sprawdź ponadto podeszwę buta. W większości sal weselnych można łatwo się poślizgnąć, przed czym może uchronić np. podeszwa tuniskórowa.

Nigdy nie kupuj na ostatnią chwilę

Wiele panien młodych popełnia właśnie ten błąd i odkłada zakup obuwia ślubnego na ostatnią chwilę. Pamiętaj, że buty bardzo często wymagają rozchodzenia. Dlatego właśnie zaleca się zaopatrzyć się w wymarzone szpilki czy też czółenka ślubne minimum dwa miesiące przed weselem. Tyle czasu powinno wystarczyć, żeby nawet najsztywniejsze buty dopasowały się do kształtu stopy.

Kupienie obuwia ślubnego odpowiednio wcześnie pozwala także na ewentualną wymianę czy też zakup innych butów, jeśli pierwsza para okaże się nietrafiona. Bardzo często pojawia się też inny problem. Przyszłe panny młode często zapominają o konieczności dopasowania sukienki do wysokości butów na ślub. Jeśli nie zostawisz sobie wystarczająco dużo czasu na poprawki, to krawcowa może zwyczajnie nie zdążyć ze skróceniem sukienki.

Stawiaj na uniwersalne modele

Buty na ślub to często niemały wydatek, dlatego warto myśleć przyszłościowo. Można oczywiście zdecydować się na wymarzoną parę białych szpilek z ozdobami i następnie sprzedać je po ślubie i sesji. Całe szczęście moda weselna jest coraz mniej sztywna i na rynku pojawia się wiele modeli w nieco bardziej uniwersalnych kolorach i kształtach. Przy odpowiednim doborze dodatków metaliczne szpilki w kolorze srebra mogą być strzałem w dziesiątkę.

Zakup obuwia ślubnego, które można połączyć także z eleganckimi sukienkami czy założyć na imprezę sylwestrową, cieszy się coraz większą popularnością. Wysokiej jakości para butów może posłużyć jeszcze przez wiele lat i jednocześnie przypominać o najpiękniejszym dniu w życiu. Ponadto jest to bardzo ekologiczne rozwiązanie, dzięki któremu nie napędza się w sztuczny sposób produkcji obuwia, które później jedynie zalega w szafie.

fot. brilu.pl


Joanna

Sprawdź również