- Joanna
- 2019-02-19
Przygotowanie do zabiegu laseroterapii, jakim jest depilacja laserowa bikini, wymaga wstępnej konsultacji. W trakcie takiej rozmowy można ocenić, czy pacjent nadaje się do zabiegu, czy nie ma przeciwwskazań do jego wykonania, a także udzielane są informacje na temat tego, jak przygotować się do tej procedury. Kolejna istotna kwestia dotyczy ustalenia dogodnego terminu. Może on być uzależniony od tego, ile czasu potrzebne jest do przygotowania się do depilacji. Należy bowiem zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów od których będą zależały finalne efekty usuwania owłosienia tą metodą.
Jedną z pierwszych kwestii, jakie należy poruszyć, to konieczność rezygnacji z innych metod depilacji mechanicznej stosowanej na co dzień. Zaleca się, aby zaprzestać ich stosowania na kilka tygodni przed zabiegiem. Nie powinno zatem korzystać się z pęsety, depilatora, wosku, czyli technik, które doprowadzają do usunięcia włosa wraz z jego cebulką. W takiej sytuacji laser nie może bowiem oddziaływać na znajdującą się we włoskach melaninę, a tym samym prowadzić do podniesienia temperatury i uszkodzenia struktury mieszka włosowego.
Można zatem korzystać np. ze zwykłej golarki, by na co dzień cieszyć się gładką skórą. Dzień przed zabiegiem należy ogolić bikini zwykłą maszynką. Przez niewielkie, powoli odrastające włoski laser będzie oddziaływać na ich macierz, prowadząc do ich osłabienia, zniszczenia i wypadania.
Kolejny aspekt dotyczy opalania się. Zastosowany w zabiegu laser oddziałuje na znajdujący się we włosach barwnik, podnosi jego temperaturę i niszczy włoski. Jeśli zatem na skórze znajduje się świeża opalenizna, zwiększa się ryzyko, iż wiązka lasera będzie oddziaływać także na melaninę w skórze. W ten sposób może dojść do podrażnień skóry, jej poparzeń, zaczerwienień i niepotrzebnych skutków ubocznych, których można uniknąć. Taki efekt uzyskuje się jednak nie tylko po opalaniu na słońcu, ale także w solarium, czy przez stosowanie kremów o działaniu opalizującym.
Jednym z elementów przygotowania się do depilacji bikini jest zaprzestanie stosowania dzień wcześniej kosmetyków, które mogą działać drażniąco na skórę lub negatywnie wpływać na przebieg całej procedury. Należy zatem zrezygnować z balsamów, kremów, perfum, mgiełek i wszystkich innych preparatów typowych do stosowania na skórze bikini. Nie można także używać kremów do depilacji. Skóra przed zabiegiem powinna być czysta, sucha, bez jakichkolwiek preparatów na jej powierzchni.
Przed przystąpieniem do depilacji laserowej bikini niezmiernie ważne jest zaprzestanie zażywania produktów, które mogą działać fotouczulająco i zwiększać wrażliwość na światło emitowane przez laser.
Pierwszym takim produktem są zioła. Do najczęściej wymienianych zaliczają się rumianek, nagietek, dziurawiec. Zaparzanie i picie takich ziół może negatywnie wpływać na skórę w trakcie przeprowadzania omawianego zabiegu.
Innym produktem są leki, chociażby niektóre środki o działaniu przeciwbólowym, przeciwgrzybiczym i antybiotyki. Należy poinformować o ich stosowaniu lekarza na konsultacji wstępnej.
Ważne, aby odstawić także preparaty z retinoidami i kwasami, ponieważ mogą one powodować złuszczanie skóry i zwiększać jej podatność na podrażnienia podczas działania lasera.
Przestrzeganie powyższych zaleceń ma na celu zwiększenie efektywności zabiegu i minimalizację skutków ubocznych, które mogą wystąpić. Aby ustalić termin depilacji, umów się na konsultację w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy https://bienkowscyclinic.pl/
Dodaj komentarz