Jak rozjaśnić włosy?


Jak rozjaśnić włosy?

Rozjaśnianie sprawia, że naturalny kolor włosów staje się o ton lub kilka tonów jaśniejszy. Opiera się na usuwaniu z włosa naturalnego barwnika. Pożądany efekt można uzyskać na różne sposoby, dlatego najlepiej wybrać najodpowiedniejszy dla siebie. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę to, jak bardzo chcemy rozjaśnić włosy oraz to, w jakiej kondycji są nasze włosy. Jeśli chcemy radykalnej zmiany najlepiej postawić na profesjonalny zabieg w salonie fryzjerskim, jeśli natomiast interesuje nas rozjaśnienie o jeden lub dwa tony możemy wypróbować domowe sposoby.

Naturalne metody rozjaśniania włosów

Są najmniej inwazyjne, ale sprawdzą się jedynie na naturalnie jasnych włosach. Ciemne włosy będą znacznie mniej podatne na naturalne rozjaśnianie.

Cytryna

Sok z cytryny należy rozcieńczyć z wodą w proporcji 1:3 i wetrzeć w suche włosy. Mieszankę trzeba pozostawić na włosach przez kilka godzin,a następnie zmyć. Zabieg należy powtarzać kilkakrotnie w ciągu następnych dni. Pożądany efekt może przyspieszyć działanie słońca.

Miód

Łyżkę miodu trzeba zmieszać z porcją używanej przez nas odżywki do włosów. Całość nałożyć na umyte i podsuszone włosy, a po godzinie spłukać.

Ocet winny

Potrzebny będzie ocet winny (biały lub czerwony), sok z cytryny oraz butelka z rozpylaczem. Suche włosy należy przepłukać w occie winnym. W małym garnku gotujemy dwie szklanki wody, do wrzącej wody dodajemy dwie łyżki octu. Gdy mieszanka przestygnie myjemy włosy taj jak zwykle i po spłukaniu szamponu przepłukujemy nią włosy. Suche włosy można również rozjaśnić spryskując mieszanką octu i wody w równych proporcjach. Mieszanka powinna pozostać na włosach co najmniej 10 minut, następnie należy ją spłukać letnią wodą.

Rumianek

Ten sposób sprawdzi się u naturalnych blondynek, które chcą nadać swoim włosom naturalnych refleksów. Przygotowujemy cztery torebki rumianku, które zalewamy litrem wrzątku. Po ostygnięciu płuczemy nim świeżo umyte włosy, owijamy ręcznikiem i czekamy 20 minut. Po tym czasie płuczemy je jeszcze wodą.

Chemiczne sposoby rozjaśniania włosów

Obecnie w salonach fryzjerskich królują kremy i farby do rozjaśniania włosów. Zawierają one środki, które utleniają naturalne pigmenty włosów. Chemiczne rozjaśnianie ma kilka etapów. Pierwszym z nich jest otwarcie łusek włosa. Następnie do jego wnętrza wprowadzany jest środek utleniający. Jeśli zabieg nie daje odpowiednich efektów warto podczas rozjaśniania lub zaraz po nim nałożyć farbę w wybranym kolorze, która zastąpi naturalny pigment włosa.


Joanna

Sprawdź również

Modne sukienki na lato
  • Joanna
  • 2020-07-16
Modne sukienki na lato