- Joanna
- 2018-11-11
Rozjaśnianie sprawia, że naturalny kolor włosów staje się o ton lub kilka tonów jaśniejszy. Opiera się na usuwaniu z włosa naturalnego barwnika. Pożądany efekt można uzyskać na różne sposoby, dlatego najlepiej wybrać najodpowiedniejszy dla siebie. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę to, jak bardzo chcemy rozjaśnić włosy oraz to, w jakiej kondycji są nasze włosy. Jeśli chcemy radykalnej zmiany najlepiej postawić na profesjonalny zabieg w salonie fryzjerskim, jeśli natomiast interesuje nas rozjaśnienie o jeden lub dwa tony możemy wypróbować domowe sposoby.
Są najmniej inwazyjne, ale sprawdzą się jedynie na naturalnie jasnych włosach. Ciemne włosy będą znacznie mniej podatne na naturalne rozjaśnianie.
Sok z cytryny należy rozcieńczyć z wodą w proporcji 1:3 i wetrzeć w suche włosy. Mieszankę trzeba pozostawić na włosach przez kilka godzin,a następnie zmyć. Zabieg należy powtarzać kilkakrotnie w ciągu następnych dni. Pożądany efekt może przyspieszyć działanie słońca.
Łyżkę miodu trzeba zmieszać z porcją używanej przez nas odżywki do włosów. Całość nałożyć na umyte i podsuszone włosy, a po godzinie spłukać.
Potrzebny będzie ocet winny (biały lub czerwony), sok z cytryny oraz butelka z rozpylaczem. Suche włosy należy przepłukać w occie winnym. W małym garnku gotujemy dwie szklanki wody, do wrzącej wody dodajemy dwie łyżki octu. Gdy mieszanka przestygnie myjemy włosy taj jak zwykle i po spłukaniu szamponu przepłukujemy nią włosy. Suche włosy można również rozjaśnić spryskując mieszanką octu i wody w równych proporcjach. Mieszanka powinna pozostać na włosach co najmniej 10 minut, następnie należy ją spłukać letnią wodą.
Ten sposób sprawdzi się u naturalnych blondynek, które chcą nadać swoim włosom naturalnych refleksów. Przygotowujemy cztery torebki rumianku, które zalewamy litrem wrzątku. Po ostygnięciu płuczemy nim świeżo umyte włosy, owijamy ręcznikiem i czekamy 20 minut. Po tym czasie płuczemy je jeszcze wodą.
Obecnie w salonach fryzjerskich królują kremy i farby do rozjaśniania włosów. Zawierają one środki, które utleniają naturalne pigmenty włosów. Chemiczne rozjaśnianie ma kilka etapów. Pierwszym z nich jest otwarcie łusek włosa. Następnie do jego wnętrza wprowadzany jest środek utleniający. Jeśli zabieg nie daje odpowiednich efektów warto podczas rozjaśniania lub zaraz po nim nałożyć farbę w wybranym kolorze, która zastąpi naturalny pigment włosa.
Dodaj komentarz