Hmm, pięknie dziś pachniesz


Hmm, pięknie dziś pachniesz

Perfumy to połączenie związków zapachowych, określanych olejkami zapachowymi, środków homogenizujących i wzmacniających oraz rozpuszczalnika, którego role najczęściej pełni etanol lub mieszanina lekkich alkoholi alifatycznych. Od ilości rozpuszczalnika zależna jest nazwa zapachów: perfumy właściwe (ekstrakty perfum), wody perfumowane i wody toaletowe. Jednak po co i kiedy stosuje się perfumy?

Co znaczą dla nas perfumy?

W XX wieku umocniło się przekonanie, że perfumy są atrybutem szyku, wytworności i luksusu. Zapachy stanowią o osobie, mogą odstraszać lub przyciągać. Lubimy otaczać się ładnymi przedmiotami, wobec czego projektanci flakonów tworzą estetyczne flakony i fantazyjne nazwy. Branża perfum połączyła się z branżą modową, aby jeszcze lepiej na nas oddziaływać i tworzyć silny wizerunek marki.

Obecny przemysł perfumeryjny skupiony jest głównie na marketingu i badaniach rynkowych. Ogromna liczba coraz to nowych producentów i masowe produkcje sprawiają, że perfumy nie są już dostępne tylko dla najbogatszych, ale dla wszystkich. Szeroka gama zapachów perfum damskich i męskich w drogeriach internetowych zapewnia, że każdy znajdzie coś w swoim guście. Warto też czytać opinie zapachów marzeń – można znaleźć wartościowe wskazówki od innych klientów. Ładny zapach to w naszych czasach wizytówka.

Perfumy damskie i męskie – czy istnieje zapach płci?

Podział perfum w drogerii internetowej powstał bardziej jako umowne ustalenie niż konieczność. Przyjmuje się, że perfumy damskie są delikatniejsze, słodsze i bardziej kwiatowe, a męskie mają ostrzejszą, zazwyczaj drzewną woń.
Do gam zapachowych perfum damskich zalicza się zapachy kwiatowe: różę, jaśmin, konwalię, orientalne: wanilia, cynamon, goździk czy szyprowe: sandał i paczula. Najnowszą kategorią są zapachy aldehydowe, których reprezentantem jest sławny Chanel No.5.
Za nuty perfum męskich uważa się głównie zapachy drzewne: cedr, drzewo różane, sandał, paprociowe: lawenda, wetiwer, mech dębowy czy też zapachy ziołowe: mięta pieprzowa, szałwia muszkatołowa. Typowo męskie nuty to także tytoniowo-skórzane kompozycje.
Tak dobrane zapachy sprawią, że wzmocnimy naszą atrakcyjność, pewność siebie i przyciągnąć uwagę płci przeciwnej – moc feromonów!

Należy jednak pamiętać, że ten sam zapach na każdym pachnie inaczej. W dodatku perfumy z flakonu pachną inaczej niż na skórze. Ma na to wpływ wiele czynników: nasza skóra, pot, dieta czy hormony. Najlepiej aplikować perfumy w miejscu najbardziej ukrwionym i ciepłym na ciele, czyli skroni, nadgarstku czy szyi. Warto też wziąć pod uwagę okazję i porę dnia – cięższe, mocniejsze perfumy zostawmy na wieczór i większe wyjścia. Opinie zapachów marzeń mogą pomóc w wyborze – odwiedź drogerię internetową Perfumy Marzeń!

Nowatorskie podejście, czyli perfumy unisex

Nowoczesna kobieta i mężczyzna mają podobne gusta zapachowe – przeważają nuty cytrusowe, kwiatowe i orientalne. Tym sposobem granica perfum damskich i męskich zaciera się, budując większą popularność dla perfum dla każdego, czyli unisex. Najbardziej lubianym i rozchwytywanym zapachem unisex jest Calvin Klein One – aromatyczno-cytrynowa nuta podbiła wiele gustów! Wypróbuj sam i wyraź opinię zapachów marzeń!


Joanna

Dodaj komentarz

Sprawdź również