Fotel ogrodowy – król wypoczynku


Fotel ogrodowy – król wypoczynku

Podczas kompletowania zestawu mebli czy to do ogrodu, taras lub balkon w pierwszej kolejności warto zastanowić się, w jaki sposób będziemy spędzali tam czas. Fotel ogrodowy jest jednym z elementów wyposażenia zewnętrznego, który świetnie funkcjonuje zarówno w pojedynkę, jak i w zestawie. Jakie propozycje foteli ogrodowych w nadchodzącym sezonie odnajdziemy w ofercie sklepów meblarskich?

Przede wszystkim wygoda 

Fotel ogrodowy to przedmiot, w którym rozsiadamy się, by poczytać ulubioną książkę, zrelaksować się lub chwycić trochę promieni słonecznych. Dlatego tak bardzo istotną jego cechą jest wygoda podczas siedzenia. Odpowiednio wyprofilowane siedzisko, mocne stabilne oparcie, wygodne podłokietniki i miękkie obicie lub poduchy to elementy, które warto wziąć pod uwagę, wybierając między modelami. Ilość różnorodnych postaci foteli jest naprawdę zaskakująca. Odnajdziesz wśród nich klasyczne proste w formie wzory, jak i wyszukane w kształcie kuli lub w postaci fotela bujanego. 

Jakość – niezwykle istotny czynnik 

Podczas wyboru odpowiedniego mebla szczególną wagę warto zwrócić na jego jakość. Produkty wykonane ze słabych materiałów szybko ulegną zniszczeniu. Mogą być również niewygodne i kłopotliwe podczas użytkowania. Zbyt ciężki mebel będzie dostarczać problemów podczas jego przemieszczania. Poszukując fotela ogrodowego, zwróć uwagę na materiały, z których jest zrobiony. Sprawdź, czy będą one odporne na czynniki zewnętrzne takie jak wiatr, nadmierne nasłonecznienie czy wilgoć. Warto również usiąść w wybranym modelu, aby przemyśleć wygodę i komfort siedzenia. Niestabilny, źle skonstruowany mebel, zamiast sprzyjać wypoczynkowi, będzie Cię drażnił i irytował. 

Modne designy 

Absolutnym hitem tego lata są modele nawiązujące do modernistycznych, nowoczesnych stylistyk. Charakteryzują się one ascetycznymi, bardzo prostymi formami. Nowoczesne fotele ogrodowe mają stonowaną kolorystykę. Dominujące barwy to biel, écru, szarość czy czerń. Bardzo popularne są również brązy i oliwkowe zielenie, gdyż przepięknie komponują się z roślinnością w ogrodzie. Wśród ciekawych propozycji na nadchodzący sezon odnajdziemy wzory wykonane z połączenia technorattanu i aluminium. Do bardzo wyrazistych i zwracających swoją uwagę modeli należą fotele wykonane z metalu i ekoskóry. Ciekawą propozycją są również oparcia plecione z grubego, wytrzymałego sznurka. Wśród tegorocznych modeli odnajdziemy także wersje nawiązujące swoją formą do egzotycznych designów. Należą do nich fotele ogrodowe, których elementy wykonane są z ciekawych sznurkowych plecionek, egzotycznego drewna takowego lub technorattanu.  

Niezastąpiony podnóżek 

Od dawna wiadomo, że podczas wypoczynku warto by nogi były uniesione ku górze, a nie spoczywały na podłożu, tak jak w przypadku tradycyjnego siedzenia na krześle. Taki układ ciała sprzyja regeneracji i prawidłowemu krążeniu krwi. Warto rozpatrzeć zatem zakup fotela wraz z podnóżkiem. Taki element bardzo podnosi komfort wypoczynku. Jeśli jest to osobny element fotela można go również wykorzystać jako dodatkowe siedzisko, lub w razie potrzeby odstawić w inne miejsce. To niebywale wygodne i praktyczne rozwiązanie.  

 


Joanna

Sprawdź również