Farby akrylowe do zadań specjalnych


Farby akrylowe do zadań specjalnych

Wielu właścicieli domów czy mieszkań podczas przygotowań do remontu skupia się na znalezieniu odpowiednich odcieni farb do swoich projektów. Jednak kolor malowania to nie jedyny istotny czynnik. Warto również wziąć pod uwagę rodzaj farby – każdy z nich ma swoje wady i zalety. Bardzo popularnym wyborem są farby akrylowe do ścian. To produkty łatwe w użyciu, charakteryzujące się doskonałą wydajnością i trwałością.

Farby akrylowe do ścian – co warto wiedzieć?

Bardzo charakterystyczną cechą farb akrylowych do ścian jest ich wodorozcieńczalność. Oznacza to, że do stworzenia odpowiedniego roztworu z tego typu produktem nie są wymagane chemiczne rozpuszczalniki. Dzięki wodorozcieńczalności farba akrylowa nie ma negatywnego wpływu na zdrowie człowieka i środowisko, a jej zapach jest wyjątkowo delikatny. Pomieszczenia pomalowane akrylową emulsją szybko nadają się do użytku. Sama farba bardzo dobrze się rozprowadza, świetnie kryje malowaną powierzchnię jest wyjątkowo wydajna i elastyczna. Trzeba jednak zauważyć, że cechy te dotyczą przede wszystkim produktów wysokiej jakości, które znaleźć można m.in. w kolekcji Beckers Designer Collection.

Gdzie sprawdzają się farby akrylowe?

Dzięki doskonałemu kryciu produkty te są idealnym wyborem w przypadku dużych wnętrz. Szybko i wygodnie można nimi pomalować nawet największy salon, gabinet do pracy czy sypialnię. Farba akrylowa doskonale sprawdza się także do krycia sufitów. Choć jest ona odporna na delikatne mycie z wykorzystaniem wody, nie powinna służyć do malowania pomieszczeń narażonych na wysoki poziom wilgotności, do których zaliczamy kuchnię i łazienkę. Nie trzeba natomiast martwić się rodzajem podłoża – emulsja akrylowa może być stosowana zarówno na powierzchniach betonowych, gipsowych, cementowo-wapiennych, jak i kartonowo-gipsowych. Jest odporny na blaknięcie, nie łuszczy się, nie pęka i pozwala ścianom oddychać.

Jakie farby akrylowe są dostępne na rynku?

W sklepach bez trudu znajdziemy wysokiej jakości farby akrylowe do ścian z Beckers Designer Collection w wielu odcieniach. Paleta kolorów tego typu produktów jest tak samo szeroka, jak w przypadku farb ceramicznych, winylowych czy lateksowych. Bardzo łatwo można więc dopasować farbę akrylową do indywidualnych potrzeb i preferencji. To produkt, dzięki któremu w jeden dzień całkowicie odmienimy wygląd wybranego pomieszczenia.

www.beckers.pl


Joanna

Sprawdź również

O psiej adopcji
  • Joanna
  • 2019-08-04
O psiej adopcji