Egzotyczna Azja – Laos wycieczka z Logos Tour


Egzotyczna Azja – Laos wycieczka z Logos Tour

Egzotyczna Azja Laos, spokojne państwo pokryte liśćmi lotosu, jest jednym z najbardziej interesujących krajów Azji Południowo-Wschodniej. Graniczący z Wietnamem, Kambodżą i Tajlandią prezentuje przed jego odkrywcami zaskakujące piękno różnorodności Azji, które znajdziemy w tym pełnym egzotyki i ciepła miejscu. Ze względu na swoje interesujące położenie, Laos ma do zaprezentowania ogrom przepięknych pejzaży, a także bogatą historię i tradycje, które kultywowane są do dzisiaj. Dzięki temu Laos zostanie z nami na długo w pamięci.

Laos wycieczka wraz z Logos Tour to możliwość odbycia niezapomnianego przeżycia w krainie, gdzie egzotyka i tradycja spotykają się z nowoczesnością w oryginalnym, niespotykanym nigdzie indziej wydaniu.

1. Wientian – Stolica Laosu

Nazwa miasta pochodzi od laotańskiego słowa oznaczającego miasto otoczone murami. Stolica Laosu posiada sięgającą daleko we wstecz historię, bo aż do IX w. n.e. Miasto posiada szereg atrakcji turystycznych związanych z lokalnymi wierzeniami buddyjskimi, m.in. Świątynia Pha That Luang, pagoda Wat Sisaket, czy pagoda Wat Phra Kaeo, w której niegdyś przechowywany był słynny na cały świat posąg Szmaragdowego Buddy. Ważnym punktem miasta jest pomnik niepodległości Patuxai, który dzięki posiadanemu tarasowi widokowemu pozwala na ujrzenie zapierających dech w piersiach widoków na panoramę stolicy Laosu.

2. Luang Prabang – Starożytne miasto u brzegu rzek

Najlepiej zachowane zabytkowe miasto w południowo-wschodniej Azji. Leżące u brzegu rzek Nam Khan i Mekong zostało wpisane na światową listę UNESCO, będąc pomnikiem egzotycznej tradycji Laosu. Niewielkie sklepiki z czasów kolonialnych, wąskie uliczki i niska zabudowa miasta pozwalają delektować się całokształtem w każdym momencie wycieczki. Luang Prabang ze względu na swoje ważne historyczne położenie, posiada wiele miejsc związanych z wierzeniami buddyzmu, wliczając w to bogato zdobione świątynie i przydrożne kapliczki. Wartymi wymienienia miejscami są stupy Wat Wisunalat i Wat Mai, a także liczący ponad cztery wieki królewski kompleks klasztorny – Wat Xieng Thong. Jeśli jednak urbanistyczne podejście do zwiedzania nie wystarcza nam, zawsze możemy wybrać się nad wodospad Kuang Si, gdzie każdy zmęczony podróżnik może odpocząć w ciepłej wodzie, lub na wzgórze Phu Si, dostarczające każdemu cudownych widoków na panoramę miasta.

3. Jaskinia Pak Ou – Święte miejsce Buddyzmu

Jaskinia znana ze swej wyjątkowej kilkusetletniej historii, jest jednym z ważniejszych miejsc kultu buddystów, gdzie od przeszło 500 lat królowie Laosu, monarchowie, miejscy kupcy, a także prości wieśniacy przybywali, aby zostawić jako wota przedmioty związane z wiarą buddyjską. Dzięki temu dzisiaj można tam ujrzeć ponad 3 tysiące częściowo, lub w pełni pozłacanych statuetek Buddy.

4. Rzeka Mekong – Szlak komunikacyjny Laosu

Będąca jedną z najdłuższych rzek świata, rozpościera się na ponad 5 tysięcy kilometrów, stanowiąc od setek lat ważny szlak komunikacyjny mieszkańców północnego Laosu. Dzięki fali turystów odwiedzających Laos możliwe jest wykonanie rejsu wzdłuż rzeki, zatrzymując się w jednym z miast ulokowanych wzdłuż rzeki. Podczas rejsu możliwym jest ujrzenie bujnej dżungli w całej jej okazałości, ogromnego piękna rzeki, a także wiosek, w których mieszkańcy żyją w pełnej symbiozie z przylegającą do ich domostw rzeką.

5. Prowincja Oudomxay – Etniczne piękno kraju

Prowincja Oudomxay, położona w północno-zachodniej części Laosu znana jest ze swojego głębokiego dbania o kulturę etniczną kraju. Znajdziemy tutaj okraszone zachodem słońca poła ryżowe, zaskakujące swoją estetyką tradycyjne bambusowe wioski, które wraz z otaczającą je dżunglą przedstawiają widok równy tym z fantastycznych bajek. Dzięki możliwości dopłynięcia do prowincji rzekom Mekong, podczas podróży można zaobserwować tubylców ubierających się w tradycyjne stroje ludowe i wykonujących codzienne dla mieszkańców Laosu prace.

6. Równina Dzbanów – Starożytne urny pełne tajemnic

Tajemnicze urny nazywane potocznie dzbanami, posiadają szacowany wiek na około 2000 lat. Prawdopodobnie były związane z obrzędami pochówkowymi, chowając w nich zmarłych, lub były używane jako lokalne spichlerze na ryż i wino. Wedle prastarych legend, w zamierzchłej przeszłości równinę zamieszkiwała rasa olbrzymów, którą pokonał król o imieniu Khun Cheung. Na cześć zwycięstwa po bitwie zażądał, aby wybudowano na polu kamienne naczynia służące produkcji ryżowego wina lao lao.

Laos – czyste piękno Azji

Podsumowując, kraj lotosu ma do zaoferowania niepowtarzalną okazję na przeżycie przygody swojego życia. Laos wycieczka do egzotycznego państwa buddyjskich mnichów, starożytnych stop i przywiązanych do tradycji mieszkańców może zostać zrealizowana już teraz dzięki ofertom wycieczkowym Logos Tour. Państwo z niepowtarzalną na skalę świata geografią i ciągnącymi się na tysiące kilometrów rzekami może być już dziś w twoim zasięgu.


Joanna

Sprawdź również